English  | Türkçe  E-Mail

Zonguldak  | Trabzon  | İstanbul

Erdogan Tan - 2006

 • Ben kimim ?

 • Adım Erdoğan Tan. 1 Aralık 1964'de Trabzon'un Of ilçesinin Soğukpınar köyünde doğdum. Zonguldak'ta büyüdüm. 1990 yılından buyana İstanbul'da yaşıyorum. Zonguldak'ta, Muslu Köyü İlkokulu'nu (1974'de), Işıkveren Ortaokulu'nu (1977'de), Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü'nü (1980'de) ve o zamanki adıyla Hacettepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi (şimdiki adı Karaelmas Üniversitesi) Makina Bölümü'nü (1986'da) bitirdim. Askerliğimi (İstanbul Tuzla'daki Piyade Okulu'nda 3.5 aylık eğitimden sonra) İskenderun'daki 1206 Ağır Bakım ve Tamir Fabrikası'nda (199. dönem) Asteğmen olarak yaptım (1988-1989). 1990 yılında İstanbul'a geldim. 1990 yılından 1992'ye kadar Pendik'te, 1992'den 2000 yılına kadar 4. Levent Sanayi Mahallesi'nde, 2000 yılından 2005 yılına kadar Avcılar'da oturdum. 2005 yılı Nisan ayından itibaren Bahçeşehir Boğazköy'de otuyorum. Evliyim.
   

 • AKRABALARIM: Of kökenli TAN sülalesi, Sürmene kökenli Müsellimoğlu sülalesi, Eşimin akrabaları Zeytinburnu'ndan YETİŞ sülalesi. Ve bu sülalelerin damat ve gelinlerinin aileleri.
 • DOST VE ARKADAŞLARIM: Zonguldak Muslu köyü, Kazköy mahallesinden yaşıtlarım ve Kazköy mahallesinden hemen hemen herkesle samimiyim. Muslu köyü İlkokulu ve Işıkveren Ortaokulu, Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümü, Zonguldak Mühendislik Fakültesi Makina Bölümü'nden ilgili dönem arkadaşlarım. Askerlikten Tuzla Piyade Okulu ve İskenderun 1206 Ağır Bakım Tamir Fabrikası'ndan asteğmen ve personel arkadaşlarım.
 • Kazköyspor'un maçlarından ve düzenlediğimiz turnuvalardan tanıştığımız Muslu'dan ve Muslu dışındaki arkadaşlar.
 • TAHAŞ, TAHSER ve EKOMAK şirketlerinde birlikte çalıştığımız iş arkadaşlarım.
 • AVCILAR ve BOĞAZKÖY'de komşularım. Eşim Aynur'un akrabaları.
 • ÖNEMLİ NOT: Halamın evlatlığı olduğum için, babam Ömer Tan'ın nufusa kaydettirdiği İdris (Büyükbabamın adıdır) adına rağmen, babalığım Dursun Ali Müsellimoğlu'nun Zonguldak Kazköy'den sevdiği bir komşusu Erdoğan Bilgin'den esinlenip, bana Erdoğan adını koyması dolayısıyla iki isimle büyüdüm. Daha sonra, resmi evlatlık işlemi sonucu halamın nufusuna geçince, soyadım TAN iken MÜSELLİMOĞLU oldu. Daha sonra, 1993 yılında Zonguldak'ta mahkeme kararıyla hem adımı hem soyadımı değiştirdim; 'Erdoğan Tan' olarak nufus kaydım son halini aldı. Dolayıyla İdris Tan, İdris Müsellimoğlu ve Erdoğan Tan olarak bulunduğum yer ve dönemlerden hatırlayanlar olacaktır.
 • Bana iyiliği olan, hatırım geçen ve hatırı geçen tüm dost ve akrabalara, Hazıroğulları'na, diğer tüm değerli Türk vatandaşlarına, tanıdığım Zonguldak'lılara, Of''lulara, Sürmene'lilere ve internetten tanıdığım Türk ve yabancı kişilere saygılarımı iletiyor, ölen komşu, akraba ve dostlarımı saygıyla anıyorum, Allah rahmet eylesin. Sağ olanların sağlık ve huzur dolu günlerinin sürmesi dileğiyle...    

19/12/2009

 


 


VİDEO KLİP NOTU:
1965-2006 arasındaki çekilmiş fotoğraflarımı kullanarak kendimi ve bazı arkadaşlarımı görsel olarak (fotoğraf hatırası niteğini aşmayacak şekilde sınırlı olarak) tanıtıyorum. Bu fotoğraflarda olmayan arkadaşlarım, akrabalarım ve diğer işten ve özel hayatımdan tanıdıklarım yanlış anlamasın. Klipte yer alan fotoğraflar değerli diğerleri değersiz veya daha az değerli olduğu için değil, genel maksatlı klipte elde hazır taranmış veya dijital fotoğrafları kullandığım için, daha samimi olduğum veya daha çok sevdiğim dost, arkadaş ve akrabalarımın çoğu bu klipte yer almıyor. Ayrıca benim görünmediğim fotoğrafları klibe katmadım ve web sitemde olmayan fotoğrafları da klibe katmadım. Fotoğraflarda görünen özel hayatımdan arkadaşlarım veya askerlik arkadaşlarım yada iş arkadaşlarım özellikle klibe eklenmemiştir veya özellikle klipten çıkarılmamıştır. Hatıra değeri olan fotoğrafların sırası karışık olarak klip yaptım, tarih sırası yoktur. Saygılarımla...
 

   

http://www.youtube.com/user/erdogantan#p/u

 
 
 Bu siteye ve/veya istediğiniz web sayfasına daha sonra erişemezseniz  'singlix.com' yerine 'singlix.org' ve 'singlix.net' kullanabilirsiniz. Ayrıca 'erdogantan.com' adı altında erişebilirsiniz.
 © Erdogan Tan

Last Update: 19/12/2009